У межах співробітництва з громадськими організаціями ліцей співпрацював з кафедрою валеології та міжфакультетською науково-дослідницькою валеологічною лабораторією Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. За допомогою науковців лабораторії було розроблено методику валеологічної діагностики стану здоров’я учнів ліцею з урахуванням їх віку, проведено діагностику стану фізичного та психологічного здоров’я ліцеїстів, ведеться моніторинг здоров’я.

- у 2003, 2005 роках Визначення коригуючої дії фітокоректору сироп «Валеотон» на стан здоров’я учнів ЗОСШ №141 Московського району м. Харкова;

- у 2006 р. Валеологічний аналіз стану здоров’я учнів 6-Б та 6-Г класів ХЛ №141 (тест Штанге, Генчі);

- у 2007 р. Дослідження і оцінка режиму для учнів 11-го і 6-го класів.

- у 2009 р. році було проведено моніторинг здоров’я учнів ліцею №141.дослідженнями було охоплено початкові (2 клас) та середні класи (7 клас). Вивчався рівень уваги та образної пам’яті, а також рівень фізіологічної адаптації організму взагалі (за допомогою апаратно- програмного комплексу «Омега -М-2»).

- у 2016 р. Учителі ліцею під керівництвом було проведено дослідження «Ефективність підготовки шестикласників до ведення здорового способу життя». За даними дослідження в 2016 році опубліковано статтю в науково-методичному журналі «Основи здоров’я».

- у 2017 р. Учні ліцею під керівництвом учителя біології та предмету «Основ здоров’я» Колодязної С.В. проводили дослідження «Вплив чинників на формування культури здорового способу життя учнів 10 – 11 класів Харківського ліцею №141», за результатами якого було написано науково-дослідницьку роботу, яка на районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України посіла ІІ місце. (Зінов’єва Марія 11-Б)

- у 2018 р. Учні ліцею під керівництвом учителя біології та предмету «Основ здоров’я» Колодязної С.В. проводили дослідження «Дослідження стану фізичного здоров’я учнів 7-10 класів харківського ліцею №141», за результатами якого було написано науково-дослідницьку роботу, яка на районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України посіла І місце, на обласному етапі – ІІ місце

Педагогічним колективом систематично проводяться дослідження щодо стану фізичного та психологічного здоров’я ліцеїстів.

- Анкетування учнів «Хто в першу чергу відповідає за ваше здоров’я» 2018-2021 рр.

- Анкетування учнів "Як ви оцінюєте власне здоров’я" (2018-2021 рр.)

- Учні, батьки, вчителі 8- 11 класів брали участь в опитуванні щодо культури здорового харчування й організації харчування в ліцеї в березні – квітні 2021.

- Моніторинг особистих досягнень учнів 3-х класів (2020-2021н.р.)