Символіка ліцею

/Files/images/123/герб ліцею.jpg Герб ліцею являє совою синій із білим щит:
зверху зображені академічна шапочка та книжки
як символ знань і гуманітарних наук;
у правому нижньому полі - символ точних наук;
в лівому нижньому полі - "роза вітрів" як символ
відкритості світу.
Внизу щит обрамлений стрічкою із написом
"Abeunt studia inmores",
що означає
"Зробимо навчання потребою душі"

Прапор

/Files/images/123/прапор ліцею.jpg Безмежність океанських глибин, синяву безхмарного неба, блакитні очі рідних криниць пригадуєш, коли бачиш чудовий прапор Харківського ліцею №141. У геральдиці, як відомо, синій колір є символом шляхетності, владності, міцності. З цієї точки зору вибір кольору нашого прапора є обґрунтованим. Справді шляхетний рівень освіти пропонується в нашому навчальному закладі. Гарантовано міцні знання ліцеїстів підтверджуються на численних олімпіадах і конкурсах, а також 95% вступу випускників до вищих навчальних закладів. Владність. Влада. Вміння володіти собою. Знання, здобуті в атмосфері творчого пошуку, допомагають нашим вихованцям досягти безмежного рівня владності. З романтичної точки зору теж все виглядає достатньо вірогідно: синій колір безмежних глибин океану відображає глибини знань, до яких знаходять шлях ліцеїсти, а небосхил їхнього життя безхмарний, як погідне небо; душі чисті й прозорі, бо сповнені найсолодшої води пізнання з криниці духовності народу нашого. І білий колір, присутній на прапорі, нагадує чистоту першого снігу, цнотливість вельону нареченої та ніжність пелюсток яблуневого цвіту. Прозорість і цнотливість помислів справжніх ліцеїстів, кришталево чисті криниці своїх душ, цінують у ліцеї. На прапорі нашого навчального закладу зображено герб ліцею.

Гімн ліцею

Жити чесно й гідно,
ALMA MATER рідна!

Наші традиції

У школі проходить багато заходів та свят.
Сформовані свої традиції. Познайомтесь з ними.

ДЕНЬ ЗНАНЬ - 1 ВЕРЕСНЯ

День знаньЗустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи учителів, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

/Files/images/29.09.20172412325788_teacher-day.jpgПоздоровлення вчителів. Традиційний концерт - подарунок, який готують всі учні.

ДЕНЬ ЛІЦЕЮ

Прапор ліцею19 жовтня відзначається - день, який святкують всі ліцеїсти. Традиційно проводиться тиждень науки, приурочений до цієї дати, запрошуються гості, серед учнів ліцею проводяться інтелектуальні турніри. І на завершення - святковий концерт.

СВЯТО БУКВАРЯ

БукварСвято для першокласників. Це традиційне, сімейне свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Букварем. До цього свята готуються всі: першокласники показують чому вони навчилися та представляють веселу Абетку; старшокласники вітають молодших школярів та розповідають про нових друзів - підручники Читанка, Рідна мова. Батьки пишаються своїми дітьми та фіксують це свято на фотоплівку для історії.

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

Новий рікЦе найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято. Для молодших школярів проводиться веселий бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Фасад Харківського ліцею № 141У березні проводиться День відкритих дверей. Проводиться презентація ліцею. Батьки майбутніх першокласників можуть познайомитися та поспілкуватися з майбутніми вчителями.

СВЯТО "ПРОЩАВАЙ, ПОЧАТКОВА ШКОЛО!"

/Files/images/1_dzvon_2014/CIMG9545.JPGЦе свято для учнів, які закінчили початкову школу.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Останній дзвоникЦе традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, вноситься Державний Прапор України і звучать теплі і добрі слова привітань гостей, вчителів, батьків. На цьому святі найкращі учні нагороджуються Грамотами, Дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН, в шкільному житті.

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

Випускний вечірПромайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, закінчилися випускні іспити і ось він - довгоочікуваний випускний вечір.Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор школи, учителі, учителі, батьки. Потім розпочинається остання шкільна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя.