Символіка ліцею

/Files/images/123/герб ліцею.jpg Герб ліцею являє совою синій із білим щит:
зверху зображені академічна шапочка та книжки
як символ знань і гуманітарнних наук;
у правому нижньому полі - символ точних наук;
в лівому нижньому полі - "роза вітрів" як символ
відритості світу.
Внизу щит обрамлений стрічкою із написом
"Abeunt studia inmores",
що означає
"Зробимо навчання потребою душі"

Прапор

/Files/images/123/прапор ліцею.jpg Безмежність океанських глибин, синяву безхмарного неба, блакитні очі рідних криниць пригадуєш, коли бачиш чудовий прапор Харківського ліцею №141. У геральдиці, як відомо, синій колір є символом шляхетності, владності, міцності. З цієї точки зору вибір кольору нашого прапору є обґрунтованим. Справді шляхетний рівень освіти пропонується в нашому навчальному закладі. Гарантовано міцні знання ліцеїстів підтверджуються на численних олімпіадах і конкурсах, а також 95% вступу випускників до вищих навчальних закладів. Владність. Влада. Вміння володіти собою. Знання, здобуті в атмосфері творчого пошуку, допомагають нашим вихованцям досягти безмежного рівня владності. З романтичної точки зору теж все виглядає достатньо вірогідно: синій колір безмежних глибин океану відображає глибини знань, до яких знаходять шлях ліцеїсти, а небосхил їхнього життя безхмарний, як погідне небо; душі чисті й прозорі, бо сповнені найсолодшої води пізнання з криниці духовності народу нашого. І білий колір, присутній на прапорі, нагадує чистоту першого снігу, цнотливість вельону нареченої та ніжність пелюсток яблуневого цвіту. Прозорість і цнотливість помислів справжніх ліцеїстів, кришталево чисті криниці своїх душ, цінують у ліцеї. На прапорі нашого навчального закладу зображено герб ліцею.

Гімн лицею.

/Files/images/123/ноти.gif