/Files/images/нг.JPG 21.12.2018
Бібліотекарі ліцею Костенко М.О та Міхеєва С.О. провели в 3-А класі інформаційну годину "Новорічна гірлянда.Як святкують Новий рік у різних країнах світу". Учні дізналися про походження свята та особливості святкування в різних куточках світу.
/Files/images/рейд3.jpg 14.12.2018
Рейд-перевірка підручників у 1-11 класах.
/Files/images/голод биб.jpg 23.11.2018
В бібліотеці ліцею організовано тематичну книжкову виставку "Голодомор:трагічні уроки історії". День пам'яті жертв голодоморів - щорічний національний пам'ятний день в Україні. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертв голодоморів в Україні.
/Files/images/IMG_9330.JPG 20.11.2018
Бібліотекарі Костенко М.О та Міхеєва С.О. провелидля учнів 2-х класів бібліотечний урок з використанням комп'ютерної презентаці, присвячений найкращим художникам-ілюстраторам України. Діти дізналися про творчість дитячих українських ілюстраторів, з захопленням слухали розповідь бібліотекарів та жваво відповідали на запитання літературної вікторини.
/Files/images/укр мова2.jpg

/Files/images/нестор 2.jpg
08.11.2018
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця— письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя,вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. До цієї дати бібліотекарі Харківського ліцею №141 підготували книжкову виставку .
/Files/images/вос.JPG 18.10.2018
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек , який проходив під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського) бібліотекарі провели у 4-А класі бібліотечний урок "Посіяти в душі добро". Мета заходу- формувати у дітей почуття доброти до людей, розуміння того, що людина - найвище створіння природи, вчити дітей бережливому ставленню до навколишнього середовища, виховувати працелюбність, повагу до старших, людяність, толерантність.

/Files/images/День бібліотек.jpgБібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали “дім життя’,“притулок мудрості”, “аптека для душі’.
(В. Сухомлинський)
28.09.2018
30 вересня країна відзначає Всеукраїнський день бібліотек. Всеукраїнський день бібліотек встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства. Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань...
/Files/images/Сухомлинский.jpg 28.09.2018
Книжкова виставка ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО " Василь Сухомлинський- педагог на всі часи" Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. В.О.Сухомлинський прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання.
/Files/images/Першачки.jpg 03.09.2018
Традиційна екскурсія першокласників до шкільної бібліотеки. Учні ознайомилися з правилами поводження в бібліотеці, правилами користування книгою. З цікавістю розглядали дитячі книжки, журнали, відповідали на запитання літературної вікторини.
/Files/images/визволення.jpg 22.08.2018
Книжкова виставка до 75-річниці визволення Харкова від нацистських загарбників "Повік ті дні із пам'яті не стерти".
641 день тривала окупація Харкова. Тільки з четвертої спроби 23 серпня 1943 року місто було остаточно звільнено.
/Files/images/2016-06-14_11.03.44.jpg 04.06.2018.
На День читача до бібліотеки завітали учні з дитячого табору "Джерело". Бібліотекарі провели з ними літературну вікторину "Казкова галявина". Діти з захопленням слухали інформацію та демонстували свої знання.
/Files/images/image хр.jpg 22.05.2018.
Книжкова виставка до Дня хрещення Київської Русі-України "Хрещення Русі. Історія віків".Враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, напідтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності,Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості,у 2018 році відбудуться загальнодержавні святкування знагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі
/Files/images/Чернобыль2018.jpg 26.04.2018
Книжково - ілюстративна виставка до дня Чорнобильскої катастрофи "Мужність і біль Чорнобиля" Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.
/Files/images/Посвята18.JPG 17.04.2018
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. для учнів перших класів провели традиційне свято "Посвячення в читачі". Свято відбулося з елементами театралізованої постановки (Королева Книга, Губка Боб, Букварик) та рухливими іграми, конкурсами, показана слайд-вікторина. Учні вивчили правила поводження з книгою та в бібліотеці. (Фотозвіт)
/Files/images/Бібліотека/бнм15.03.18..jpg 15.03.2018
В рамках місячника творчої майстерності бібліотекарів Московського району в бібліотеці ліцею з учнями 8-Б класу, використовуючи мультимедійні засоби, була проведена віртуальна подорож "Бібліотеки нашого міста". Міхеєва С.О. розповіла учням про роботу бібліотек, іх відділи, фонди, про правила користування єдиним читацьким квитком, дистанційним обслуговуванням користувачів. Діти багато цікавого дізналися про бібліотеку ім. В.Г. Короленка, університетську ім. В.Н.Каразіна, обласну бібліотеку для дітей, обласну бібліотеку для юнацтва,спеціалізовану музично-театральну бібліотеку ім. К.С.Станіславського, а також про незвичайні бібліотеки світу. (Фотозвіт)
/Files/images/IMG_7406.JPG /Files/images/пісемність 1.jpg 21.02.2018
Книжково - ілюстрована виставка" Рідна мова-як чарівна пісня" та конкурс малюнків" Від А до Я" до Міжнародного дня рідної мови .
Міжнародний день рідної мови визначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року.Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня— 17 листопада 1999 року в Парижі.Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи.Організація вважає,що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
/Files/images/Чорновол.jpg 01.02.2018
В бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку до 80- річчя українського політика, діяча руху опору, публіциста, ініціатора Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року В.М. Чорновола. В'ячесла́в Макси́мович Чорнові́л -провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х— 90-х років, Герой України(2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Член Української Гельсінської групи. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки.
/Files/images/Соборність1.JPG 22.01.2018
В бібліотеці ліцею організовано книжково- ілюстровану виставку до дня Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
/Files/images/Бібліотека Новорічний захід.jpg 22.12.2017
Бібліотекарі Міхеєва С.О.,Костенко М.О провели для учнів 5-В класу пізнавальну годину"Сяйво новорічних свят". Учні дізналися багато нової інформації про проведення новорічних свят у різних країнах світу та показали свої знання традицій і святкових обрядів українського народу.
/Files/images/IMG_3658_1.jpg 18.12.2017
Рейд-перевірка підручників у 1-11 класах.
/Files/images/День Гідності.jpg 21.11.2017
День Гідності та Свободи
В шкільній бібліотеці відбулася презентація книги "Герої не вмирають". Матеріали пошуково-краєзнавчої роботи учнів та педагогів навчальних закладів Харківщини про земляків-воїнів, загиблих в зоні АТО /Укладачі Павелко І.В., Грицюта В.М. - Харків, 2017 рік.
/Files/images/Зустріч з Н.Супруненко.JPG 18.10.2017
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. побували в Харківській спеціалізованій школі I ступення №33 на зустрічі з харківською поетесою Н.А.Супруненко.
/Files/images/Інформаційна година Цілющі дерева України.JPG 18.10.2017
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. провели разом з учнями 6-Б класу пізнавальну годину "Цілющі дерева навколо нас". Учні дізналися про лікувальні властивості дерев нашого краю, ознайомилися з народними легендами, закріпили правила поведінки в природі.
бібліотечний урок 11.09.2017
Бібліотекарі разом з учнями 6-В класу провели бібліотечний урок "Довідковий фонд бібліотеки". Діти дізналися багато цікавого про довідкову літературу, виконували практичні завдання зі словниками, вчилися користуватися каталогами та картотеками.
/Files/images/IMG_8715.JPG 10.03.2017
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. провели разом з учнями 7-В класу усний журнал до 190-річчя від дня народження Л.Глібова. Учні більш детальніше познайомилися з творчість відомого байкаря. Читали вірші, акровірші, відгадували загадки поета, інсценували відомі байки.
/Files/images/IMG_8596.JPG 22.12.2016
Бібліотекарі разом з учнями 5-В класу провели новорічне свято "Біла зимонька прийшла - саньми свято принесла!". Учні показали обряди на свято Андрія, св. Миколая, Святвечір та Різдво. Звучали колядки,щедрівки, вірші присвячені св. Миколаю.
/Files/images/Копия IMG_8573.JPG 01.12.2016
В бібліотеці організовано тематичну полицю "Ми проти насильства". Користувачі можуть познайомитися з літературою цієї тематики, зацікавляться рекомендаційним списком літератури "Насильство в сім'ї". Для вчителів стануть в пригоді сценарії виховних заходів.
/Files/images/бібліотечній урок.JPG 17.11.2016
Бібліотечний урок у 4-А класі "Довідково - бібліографічний апарат бібліотеки". Мета уроку-виховувати у читачів інформаційну культуру, вміння користуватися ДБА. Учні вчилися самостійно знаходити необхідні їм книги в бібліотеці за допомогою каталогів та картотек, ознайомилися з таблицями ББК.
/Files/images/фото на сайт.JPG 07.10.2016
В бібліотеці ліцею учні 11-х класів були ознайомлені з віртуальною виставкою в електронному форматі
Power Point до 110 річниці з дня народження Івана Багряного "Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами". На виставці представлені книги І. Багряного, які є в бібліотеці, посилання на Інтернет-ресурси (біографія ,критичні статті, тематичні сайти та інш.)
/Files/images/IMG_8371.JPG 01.10.2016
До Всеукраїнського дня бібліотек бібліотекарі Московського району побували на тематичній екскурсії в літературному музеї Г.С. Сковороди в с. Сковородинівка.
/Files/images/IMG_8315.JPG 22.09.2016
Бібліотечний урок у 4-В класі "Структура бібліотеки, її функції". Учні за допомогою мультимедійних засобів ознайомилися з найбільшими книгозбірнями світу, з'ясували роль книгосховищ, вивчили структуру шкільної бібліотеки, дізналися як розташовані книги на стелажах. З задоволенням виконували практичні завдання.

/Files/images/IMG_8326.JPG
03.10.2016
Книжково - ілюстрована виставка до 150-річчя від дня народження М.С.Грушевського, видатного українського історика, філософа, політичного діяча.
Михайло Грушевський - вчений світового рівня. Його перу належать близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, фольклору.Увійшов у вітчизняну історію як автор фундаментальної "Історії України - Руси".
/Files/images/IMG_1111.jpg 18.05.2016
Відбулася зустріч бібліотекарів, учнів 6-Б класу з харківською поетесою Е.Е. Булгаковою(фотозвіт)
/Files/images/IMG_7583.JPG 17.03.2016
В рамках місячника творчої майстерності бібліотекарів Московського району Костенко М.О. та Міхеєва С.О. провели у 3-б класі літературне свято, присвячене творчості братів Грімм "Шукачі народних скарбів" (фотозвіт)
/Files/images/IMG_7526.JPG 25.02.2016
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. разом з учнями 7-А класу провели літературно - музичне свято, присвячене 145- річчю від дня народження Лесі Українки "Мрії зламане крило" (фотозвіт)
/Files/images/IMG_6381.JPG 22.02.2016
В бібліотеці вчитель "Захисту Вітчизни" Соколовський Л.С. за допомогою комп'ютера розповідає учням 11-х класів про елементи основ самозахисту.
/Files/images/IMG_7509.JPG 19.02.2016
У бібліотеці ліцею організовано куточок юного допризовника "Є така професія - Батьківщину захищати". На виставці представленні видання навчально-методичного та довідкового напрямку, спрямованні на формування у молоді почуття національної гідності, патріотизму, готовності захищати суверенітет і безпеку України.
/Files/images/IMG_7507.JPG 15.02.2016
У бібліотеці ліцею організована постійно діюча книжкова виставка "Державні символи України".
На виставці представленні науково - популярні та довідкові видання, присвячені державним символам України. Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави.
/Files/images/IMG_7510.JPG 10.02.2016
Книжкова виставка "Велична і свята ти мати - Україна! "
Бути українцем – значить беззавітно вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!
На виставці представленні видання,що містять повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни.
/Files/images/IMG_7513.JPG 01.02.2016
Інформаційно - тематична полиця "Духовна криниця українського народу".
Відкрити духовні острови у вирі сучасної бездуховності ми можемо, звернувшись до тих вічних джерел, з яких черпав наснагу та мудрість наш народ. Це його культурна та духовна спадщина, яку він витворив протягом віків. Книги розраховані на широке коло читачів.
/Files/images/IMG_7462.JPG 04.12.2015
Семінар бібліотекарів Московського району на тему "Підвищення рівня інформаційної культури сучасного учня - важлива складова роботи шкільної бібліотеки, що має великі виховні можливості українознавчого аспекту " (Фотозвіт)
/Files/images/IMG_7398.JPG 22.10.2015
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек було проведено прем'єру книги "З Україної в серці . Патріотична хрестоматія".- Х.:"Фоліо", 2014.-476с.
Учні познайомилися з найкращими творами, які написані нашими класиками українською мовою про нашу історію, любов до України. Книга розрахована на учнів, але зацікавить і дорослого читача.
/Files/images/IMG_6529.JPG 23.04.2015
Традиційне свято для учнів перших класів "Посвячення в читачі"(Фотозвіт)
/Files/images/IMG_6434.JPG 18.03.2015
В рамках місячника творчості бібліотекарів Московського району бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. з учнями 6-Б класу провели бібліотечний урок, присвячений творчості В.Нестайка. (Фотозвіт)
/Files/images/IMG_6362.JPG 28.01.2015
До 85-річчя від дня народження Вс. Нестайка зав.бібліотекою Костенко М.О. було проведено з учнями 4-Б класу літературну подорож за творами дитячого письменника "Добрий янгол української літератури"
/Files/images/IMG_6374.JPG 27.01.2015
Бібліотекарем Міхеєвою С.О. у 4-Б класі було проведено пізнавальну годину "Книжкова родина. Періодичні видання". Учні одержалу цікаву інформацію про журнали та газети, які є в бібліотечному фонді.
/Files/images/sharovka.jpg30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотекарі Московського району відвідали видатні місця Слобожанщини. Шаровка.


/Files/images/герб.jpg

Бути українцем – значить беззавітно вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!

-

Кiлькiсть переглядiв: 635