.



/Files/images/21-bereznia.jpg

Що таке поезія?
Поезія: кращі книги в жанрі
Поезія. Книги онлайн
Антологія української поезії
14.03.2024
Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
/Files/images/Т.Г.Ш.jpg 06.03.2024
"Встане Україна. І розвіє тьму неволі, Світ правди засвітить".
9 березня 210 років тому народився Тарас Григорович Шевченко.

Віщі слова пророка.
Творчість Тараса Шевченко міцно вкоренилась у свідомості українців."Борітеся – поборете,Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая"- ця цитата пророка надихала і надихає українців боротись за свою свободу і Батьківщину

Інформаційні матеріали про Т.Г Шевченко
/Files/images/мова24.jpgВ бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку до Міжнародного дня рідної мови 13.02.2024
21 лютого-Міжнародний день рідної мови
За данними ЮНЕСКО у світі налічується близько 6-ти тисяч мов,причому половина з них находиться під загрозою зникнення.
У 1999 році на 30-й Ген. конференції ООН з питань науки ,освіти і культури було прийнято рішення 21 лютого заснувати Міжнародний день рідної мови. Метою всесвітнього свята є сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.
/Files/images/герб.jpg 26.01.2024
19 лютого-День Державного Герба України.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил.Український тризуб уособлює для нас звязок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Історія,автори та яким міг бути дизайн: 5 фактів про Малий герб України

/Files/images/соборність.jpg
В бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку до Дня Соборності України

Лекція до Дня Соборності України
15.01.2024
22 січня українці святкують важливе для держави свято — День Соборності України.22 січня 1918 року на IV універсалі Центральною Радою було проголошено, що Україна стала незалежною державою. Рівно через рік (22 січня 1919 року) було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Тобто за документом ці дві частини об'єднувалися в одну, щоб створити єдину державу. Назвали його просто "Акт Злуки".
Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Львова.
/Files/images/метрошкола.jpg 08.01.2024
Нові часи- нові виклики.
08.01.2024 на базі метрошколи бібліотекарі ліцею Костенко М.О. та Міхеєва С.О. провели бібліотечний урок з елементами квесту "Книга збирає друзів" для учнів 4-х та 6 -х класів. Мета уроку :показати значення книги в житті людини як засобу саморозвитку та психологічної підтримки, прищепити любов до книги; сформувати комунікативну компетентність; виховати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги. Діти з увагою та цікавістю слухали, відповідали на питання вікторини, грали. Всі учасники заходу були задоволенні результатом спілкування.
/Files/images/Степан_Васильченко.jpg 04.01.2024
8 січня-145 років від дня народження Степана Васильовича Васильченка (Панасенка)(1879-1932), українського прозаїка,педагога.
Степан Васильченко – самобутній і багатогранний талант. Письменник виступав у різних жанрах, але славу йому принесли новели, які хвилюють і зворушують читача своєю глибокою правдивістю і художньою витонченістю.

Читати твори Васильченка С.В.
/Files/images/Кобилянська.jpeg 27.11.2023
160 рокiв вiд дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської (1863–1942),української письменниці, громадсько-культурної діячки. Ольга Кобилянська, автор багатьох шедеврів не тільки української, але всесвітньої літератури, Вона першою створила інший образ української жінки, відійшовши від "стандарту" забитої і пригнобленої чоловіком селянки, показавши освічених, складних і багатогранних за характером українських жінок, які прагнуть до рівноправності з чоловіками в суспільстві та сім'ї.
Біографія та творчість О. Кобилянської
/Files/images/Голодомор23.jpg

В бібліотеці ліцею до Дня пам'яті жертв голодоморів організовано книжкову виставку " Голодомор: трагічні уроки історії"
25.11.2023
День памяті жертв голодоморів в Україні. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор офіційно визнано геноцидом понад 28 парламентами світу.Жива пам’ять про жах, який пережив наш народ тоді — не згасне ніколи. Саме вона дозволяє сьогоднішньому українському суспільству мобілізувати зусилля зі спротиву агресії рф.
Музей Голодомору
/Files/images/мова 23.jpg 27.10.2023
"Слова росли із грунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова."
"Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову."
Ліна Костенко

В бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку до Дня української писемності та мови.

13 цікавих фактів про українську мову
/Files/images/подаруй 2023.jpg 26.10.2023
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була проведена благодійна акція з поповнення фонду шкільної бібліотеки актуальною українською довідковою, художньою класичною та сучасною літературою. Подяка всім , хто долучився до акції в ці складні часи.
/Files/images/сім.jpg 10.10.23
Бібліотекарі в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек провели з учнями 8-х класів онлайн захід " Сім природних чудес України". Учні дізнались про проєкт " Сім чудес України", унікальні місця на карті нашої країни, познайомились з красою та неповторністю природи України.
/Files/images/Безпека.jpg 03.10.2023
В бібліотеці ліцею було організовано тематичну книжкову виставку " Увага! Діти на дорозі"
Безпека на дорозі – спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. На чому би ви не пересувалися: пішки, на автобусі чи автомобілі, велосипеді чи самокаті – ви маєте поважати інших і дбати про власну безпеку. Пам’ятайте: через нові виклики, спричинені повномасштабною війною, всі екстрені служби працюють із великим навантаженням. Допомогти їм, намагаючись уникати аварій на дорогах, – може кожен. Дотримуйтеся цих простих порад, будьте уважними і дбайте про себе!

Урок «Безпечна дорога додому»: обов’язки і права пішоходів та пасажирів (Частина 1)
/Files/images/Я.24.23.jpg 23.08.23

День Незале́жності Украї́ни— державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Акта проголошення незалежності України та від'єднання від СРСР, що заведено вважати датою відновлення незалежної держави Україна.До 32 річчя відновлення Незалежності України у бібліотеці ліцею було організовану книжкову виставку"Нездоланна Україна".

Чому День Незалежності важливий для кожного українця?
/Files/images/Я 23-23.jpg 22.08.2023
23 серпня ми відзначаємо День прапора України. Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу, а наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, носять на собі і прикріплюють до машини на знак підтримки українців. До цієї дати в бібліотеці ліцею було організовано книжкову виставку"Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи".

Про прапор України
/Files/images/ДС.jpg 05.05.2023
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир та дотримання міжнародного права.
До Дня пам'яті та примирення в бібліотеці ліцею було організовано книжкову виставку" Повік ті дні із памяті не стерти"
/Files/images/Чернобиль.jpg 21.04.2023
До роковин Чорнобильської трагедії у бібліотеці ліцея організовано книжкову виставку"Мужність і біль Чорнобиля"
Інші інформаційні матеріали можна подивитись за цим посиланням:

Медіа проєкт "Повернення до зони відчуження"

Сім фільмів про аварію на ЧАЕС

Тварини Чорнобиля. BBC News Україна
/Files/images/23-vsesvitnij-den-knygy-ta-avtorskogo-prava.jpg/Files/images/бібліотерапія.jpg 18.04.2023
23 квітня весь читаючий світ святкує Всевітній день книги та авторського права. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва .

Від рукопису до обкладинки:як створюються книжки ?

Історія винекнення книги,або як книга стала книгою.Презентація

Як створюється книга.Мандрівка друкарнею

Все про авторське право в Україні
/Files/images/Сумцов_Микола.jpg 12.04.2023
18 квітня 1854 року у родині чиновника, нащадка козацького старшини Сумського слобідсько-українського козацького полку Семена Сумця,Федора Сумцова народився Микола Федорович Сумцов.Доктор філологічних наук (1885),український фольклорист,етнограф і літературознавець, дійсний член УАН (від1921—ВУАН) (від 25.01.1919 р.),член Чеської академії наук і мистецтва низки слов'янських наукових товариств. Дійсний член НТШ (від1908 р.). Видатний діяч у галузі вітчизняного музеєзнавства.Один з засновників Харківського історичного музею, Центральної наукової бібліотеки ім.Короленка. Перший викладач Харківського університету, який почав виголошувати академічні лекції українською мовою (з 1906 року).Бібліографія тільки відомих наукових праць дослідника налічує 1544 позиції! Це при тому, що чимало рукописів вченого до нас не дійшло! Слобожанський дослідник, людина ренесансної величі.

Микола Сумцов. Словесник у країні німих
/Files/images/Блізнець.jpg 05.04.2023
10.03.народився Віктор Близнець у тяжкий 1933 рік, а значну частину його дитинства забрала Друга світова війна.Письменник-прозаїк, автор популярних творів для дітей – від казок та оповідей до повістей.У кожній своїй книжці письменник говорив із дітьми про найважливіше – життя і смерть, правду й кривду, любов і ненависть. Говорив просто, як із дорослими. Величезний успіх мала повість «Звук павутинки», яка змусила критиків говорити про автора як про одного з найяскравіших дитячих письменників України 2003 році Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця за найкращі твори для дітей.

" Віктор Близнець"презентація
"Звук павутинки" читати онлайн.
/Files/images/гончар.jpg 29.03.2023
03.04.1918 року у селі Ломівка біля нинішнього міста Дніпро народився Олесь Гончар – письменник, літературний критик, громадський діяч, перший лауреат республіканської премії ім. Шевченка (1962), голова Спілки письменників України, академік НАН України. Герой України (2005, посмертно).
«Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!»(Олесь Гончар).

Як Олесь Гончар змінив українську літературу та чого в нього можна навчитись
/Files/images/Вернадський.jpg 10.03.2023
12.03.1863 народився Володимир Вернадський, геніальний науковець природознавець, філософ,мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології; перший президент Національної академії наук України. Академік Паризької АН, Чеської АНМ. Член НТШ.. Основоположник теорій біосфери й ноосфери. Збагатив науку глибокими ідеями, зокрема про роль живих організмів у геохімічних процесах, висунув ряд наукових положень важливого практичного значення: пошуків радіоактивних мінералів,визначення абсолютного віку гірських порід та ін В. І.Вернадський справив глибокий особистий вплив на формування в Україні національної наукової системи і національної системи вищої освіти.
Віртуальна виставка

Документальний фільм"Академік Вернадський"
/Files/images/право.jpg 07.03.2023
В бібліотеці ліцею до тижня права було організовано книжкову виставку" Є право значить є надія"
До вашої уваги відеоуроки про права та обов.язки дітей
"Конституція України для дітей"wym-1679654575703
Обов.язи дитини від патрульної поліціїwym-1679655469100
/Files/images/шевченко.jpg 06.03.2023
До Дня народження Т.Г. Шевченка в бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку "Всесвітня велич Кобзаря"
/Files/images/Т.Г.Шевченко.jpg 06.03.2023
До Дня народження
Тараса Григоровича Шевченка українського поета,прозаїка,живописця,мислителя,
гравера,етнографа,громадського діяча.
Национального героя і символа України.
«Страшно впасти у кайдани.
Умирать в неволі,
А ще гірше — спати, спати,
І спати на волі —
І заснути навік-віки.
І сліду не кинуть
Ніякого, однаково,
Чи жив, чи загинув!»
(Тарас Шевченко)
wym-1676291938023,
wym-1676292578646,
wym-1676292771232,
wym-1676292872352
Т.Г Шевченко- художникwym-1676293208782
Про Т.Г. Шевченка дітямwym-1676378690930




/Files/images/леся.jpg 22.02.2023
До дня народження Лесі Українки.
25 лютого 1871 року у місті Звягіль( Новоград-Волинський) народилася Лариса Петрівна Косач - майбутня Леся Українка, культова українська письменниця, поетеса, етнографиня. Багато її творів визнани шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і сюжети з інших культур.
wym-1676548022713
wym-1676457086836
wym1676458066685





/Files/images/мова.jpg 18.02.2023
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова — це історія народу, його світогляд, код нації. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українською мовою розмовляли наші пращури! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою, а воїни захищають державу. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! wym-1675844315063, wym-1675844707678
/Files/images/сотня.jpg 17.02.2023
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
wym-1675849715733
wym-1675842872510,
wym-1675846288864
/Files/images/самчук.jpg 15.02.2023
1905, 20 лютого – у селі Дермань на Рівненщинів заможній селянській родині Олексія Антоновича й Настасії Улянівни Самчуків народився один з найвизначніших українських письменників XX століття Улас Самчук. Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну. Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років. wym-1675766692159
wym-1675765961826,wym-1675766749076
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу.... Солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
/Files/images/Соборність.jpg 16.01.2023
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У січні місяці була створена Українська Народна Республіка,відома як УНР.
До Дня Соборності України в бібліотеці ліцею організовано книжкову виставку "Без Соборності немає незалежності" З іншими матеріалами до Дня Злуки можна ознайомитись тут.
wym-1673870259728,wym-1673870433133
/Files/images/Стус В.jpg 06.01.2023
До 85 річчя від дня народження Василя Семеновича Стуса (1938–1985), українського поета,перекладача, літературознавця, публіциста, правозахисника, Героя України (2005,посмертно) пропонуємо вам уривки з книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР"wym-1672732839474
Василь Стус: Вірші
читати тутwym-1672734332646
/Files/images/Різдво.jpg 15.12.2022
Добірка матеріалів до новорічних свят "Найчарівніші книги для читання всією родиною"Книжкове Різдво для підлітків" wym-1672732021125
Добірка книжечок, які гарантують у Вас появу святкового настрою!
/Files/images/різдво 1.jpg 14.12.2022
Для маленьких та дорослих 30 книжок для новорічного настрою wym-1671102197543


Книга – хороший подарунок, а особливо для дітей! З цими книжками читачі отримають задоволення не лише від історії та розглядання картинок, а й поринуть у новорічну святкову атмосферу.
/Files/images/Сковорода 300.jpg 03.12.2022
До 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника Григорія Сковороди в Україні стартувала національна кампанія "Світ Сковороди".До дня народження великого українського просвітителя, філософа, поета, одного із видатних українських мислителів Григорія Савича Сковороди бібліотекарі ліцею підготували книжкову виставку"Стежками Г.С. Сковороди".
/Files/images/нездоланна 22.jpg 18.10.2022
В рамках місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом " В нас єдина мета-Україна свята, нездоланна ніким та ніколи" в бібліотеці ліцею було організовано розгорнуту книжкову виставку-триптіх" Нездоланна Україна"," Живи і міцній українська держава".
/Files/images/день зз.jpg 14.10.2022
День захисників і захісниць України —державне свято України. Що відзначається 14 жовтня(водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці,Днем Українського козацтва, та Днем Української Повстанської Армії). Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». З 2015 року є державним святом і неробочим днем. Президент Володимир Зеленський підписав Закон про перейменування свята на «День захисників і захисниць України», який набув чинності 4 серпня 2021 року.
/Files/images/Цілющі.jpg 16.02.2022
Бібліотекар Костенко М.О. разом з учнями 6-Г класу підготувала та провела пізнавально екологічну годину " Цілющі дерева Харківщини". Учні-доповідачі повідомили цікаві факти про дерева рідного краю.Читали вірші та розповідали легенди і притчі пов'язані з рідною природою. В завершені заходу діти дізнались правила поведінки в лісі та змогли попробувати дари природи.

/Files/images/жур.jpg 16.12.2021
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О в 3-А класі провели бібліотечний урок " День цікавого дитячого журнала". Діти з захопленням слухали розповідь про появу та створення газет та журналів у світі та Україні, про появу перших дитячих журналів у Харкові. Костенко М.О анонсувала нову художню літературу для дітей. За результатами аналізу читацьких формулярів активні читачі 3-А отримали солодкі подарунки.
/Files/images/ГЮК.jpg 23.11.2021
Бібліотекарі Костенко М.О та Міхеєва С.О. провели для учнів 2-х класів бібліотечний урок з використанням комп'ютерної презентації "Будова книги". Діти дізналися про елементи будови книги:обкладинкою, титулом, текстом, ілюстраціями. Учні з захопленням слухали розповідь бібліотекарів про українських художників-ілюстраторів та жваво відповідали на запитання.
/Files/images/20211013_105333.jpg 12.10.2021
В рамках місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці нові традиції та цінності» бібліотекарі ліцею провели краєзнавчу вікторину з учнями 3-х класів «Краю мій, тут я живу».
/Files/images/1 вересня.jpg 01.09.2021.
Екскурсія першокласників до шкільної бібліотеки. Учні ознайомилися з правилами поводження в бібліотеці, правилами користування книгою. З цікавістю розглядали дитячі книжки, журнали, відповідали на запитання квесту.
/Files/images/2020_2021_nr/школа молод.библ.2.jpg 16.04.2021
Завідувач бібліотеки Костенко М.О. провела засідання новопризначеного бібліотекаря.
/Files/images/IMG-86e452.jpg 11 .04.2021
Бібліотекарі у 4-Б класі провели свято Масляної. Учні познайомились з історією та традиціями свята, читали вірші, змагалися у конкурсі на знання приказок та прислів'їв про Масляну, грали в ігри, відгадували загадки, водили танок, смакували млинцями з сиром, маком, яблуками. Гарним доповненням до розваг стала виставка " Млинці до масляної". Святкового настрою додавав музичний супровід...
/Files/images/Бібліотека/Михеева2.jpg 25. 03. 2021
Бібліотекар Міхеєва С.О. провела бібліотечний урок " Українські літературні казки".Метою уроку було ознайомити учнів із поняттям «літературна казка», з життям та творчістю українських письменників-казкарів; розвивати навики аналізу прозового твору, вміння висловлювати та доводити власну думку;виховувати прагнення до знань, прищеплювати любов до читання.
/Files/images/Бібліотека/IMG-91d482be3b86d2ce60d6eb4be308a8d5-V.jpg 11.03.2021
Бібліотекарі провели у 4-х класах бібіліотечний урок "Довідковий апарат шкільної бібліотеки - каталоги та картотеки".
/Files/images/пори року все.jpg 19.02.2021
В бібліотеці ліцею для учнів 5-х класів провели літературно-музичну композицію " Пори року".Основною метою заходу було сприяти за допомогою книги, художнього та музичного мистецтва духовному зростанню дитини,розвивати мовлення дітей, творчу думку, увагу, уяву; формувати екологічні компетенції,творчі,артистичні здібності дітей, повагу до навколишнього середовища за допомогою літератури та мистецтва. Учні познайомились з творчістю українських та зарубіжних письменників, композиторів, художників, які різними художніми засобами та прийомами оспівували магічну красу природи та її загадковість.
/Files/images/IMG_20201015_114015.jpg 15.02.2021
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. для учнів других класів провели традиційне свято"Посвячення в читачі". Пізнавально- розважальна програма відбулася з елементами театралізованої постанови (Королева Книга, Губка Боб) рухливими іграми, конкурсами. Учні вивчили правила поводження з книгою та в бібліотеці, дізналися історію виникнення книги.
/Files/images/20200311_125815.jpg 11.12.2021
В бібліотеці ліцею пройшов захід "З Україною в серці". Діти пригадали державні та народні символи, відповідали на запитання вікторини, дивились презентацію "Сім чудес України", приймали активну участь в брейн-рінзі по історії та культурі України.
/Files/images/Довыдник.jpg 14.11.2021
Бібліотекарі ліцею провели інформаційно-пізнавальну годину для учнів 5-го класу Мандрівка за словниками від "А" до "Я". Діти ознайомились з різними видами довідкової літератури, отримали практичні навички роботи зі словниками, енциклопедіями, довідниками, навчилися розташовувати слова в алфавітному порядку, самостійно зробили та заповнили" Словничок добрих слів".
/Files/images/Писемнысть.jpg 07.11.2021
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця— письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. До цієї дати бібліотекарі Харківського ліцею №141 підготували книжкову виставку .
/Files/images/Світ казок.jpg 22.10.2021
Бібліотекарі ліцею провели конкурс на кращого знавця казок, більш детальніше ознайомили учнів з творчістю Ш.Перро, Г.К. Андерсена, В. Гауфа, братів Грімм. Діти з захопленням відповідали на запитання літературної вікторини.
/Files/images/м1.jpg 18.10. 2021
В рамках місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи –простір для освітніх можливостей кожного учня" бібліотекарі ліцею провели бібліотечний урок в 10-Б класі
" Медіаосвіта: навіщо? як? коли?". Діти дізналися що означає термін медіаграмотність, дезінформація, дегуманізація, критичний аналіз, набули навичок критичного мислення.
/Files/images/1d.jpg 02.09.2021
Традиційна екскурсія першокласників до шкільної бібліотеки. Учні ознайомилися з правилами поводження в бібліотеці, правилами користування книгою. З цікавістю розглядали дитячі книжки, журнали, відповідали на запитання літературної вікторини.
/Files/images/посвята19.JPG 16.05.2021
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. для учнів перших класів провели традиційне свято"Посвячення в читачі". Пізнавально- розважальна програма "Котигорошко в гостях у малят" відбулася з елементами театралізованої постанови (Королева Книга, Фея Абетка, Чарівник Букварик, Котигорошко) та рухливими іграми, конкурсами. Учні вивчили правила поводження з книгою та в бібліотеці, дізналися історію винекнення книги. (Фотозвіт)

/Files/images/черноб 19.JPG 26.04.2021
В бібліотеці ліцею булапроведена інформаційна година до 33-річчя Чорнобильскої катастрофи.Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерноїенергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так іза економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над Україною,західною частиною Росії, більшою частиною Європи, східною частиною США.Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200000 осіб були евакуйованііз зон забруднення. Радіоактивного ураження зазналиблизько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометровазона відчуження
/Files/images/Бібліотека/IMG_9408.JPG 13.03.2021
Бібліотекарі ліцею Костенко М.О. та Міхеєва С.О. провели у 2-А класі бібліотечний урок "Народ скаже, як зав'яже". Метою заходу було ознайомити учнів з різновидами народної творчості (колисковими піснями,байками,скоромовками і.т.д.); підтримувати інтерес учнів до усної народної творчості; розширити уявлення про влучність, точність, красу рідного слова; пробуджувати інтерес до вивчення рідної мови. Діти з захопленням приймали участь у заході. Фотозвіт
/Files/images/20190222_110351.jpg 21.02.2021
"Стоп! Булінг!".
В бібліотеці ліцею організовано виставку щодо протидії булінгу. Булінг-це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом. Причин — безліч, а жертвою може стати кожен, хто не вписався у рамки того чи іншого колективу. //www.stopbullying.com.ua wym-1551092382747
/Files/images/нг.JPG 21.01.2021
Бібліотекарі ліцею Костенко М.О та Міхеєва С.О. провели в 3-А класі інформаційну годину "Новорічна гірлянда. Як святкують Новий рік у різних країнах світу". Учні дізналися про походження свята та особливості святкування в різних куточках світу.
/Files/images/Бібліотека/бнм15.03.18..jpg 15.01.2021
В рамках місячника творчої майстерності бібліотекарів Московського району в бібліотеці ліцею з учнями 8-Б класу, використовуючи мультимедійні засоби, була проведена віртуальна подорож "Бібліотеки нашого міста". Міхеєва С.О. розповіла учням про роботу бібліотек, іх відділи, фонди, про правила користування єдиним читацьким квитком, дистанційним обслуговуванням користувачів. Діти багато цікавого дізналися про бібліотеку ім. В.Г. Короленка, університетську ім. В.Н.Каразіна, обласну бібліотеку для дітей, обласну бібліотеку для юнацтва,спеціалізовану музично-театральну бібліотеку ім. К.С.Станіславського, а також про незвичайні бібліотеки світу. (Фотозвіт)
/Files/images/День Гідності.jpg 21.11.2020
День Гідності та Свободи
В шкільній бібліотеці відбулася презентація книги "Герої не вмирають". Матеріали пошуково-краєзнавчої роботи учнів та педагогів навчальних закладів Харківщини про земляків-воїнів, загиблих в зоні АТО /Укладачі Павелко І.В., Грицюта В.М. - Харків, 2017 рік.
/Files/images/Зустріч з Н.Супруненко.JPG 18.10.2020
Бібліотекарі Костенко М.О. та Міхеєва С.О. побували в Харківській спеціалізованій школі I ступення №33 на зустрічі з харківською поетесою Н.А.Супруненко.
/Files/images/sharovka.jpg30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотекарі Московського району відвідали видатні місця Слобожанщини. Шаровка.


/Files/images/герб.jpg

Бути українцем – значить беззавітно вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!

-

Кiлькiсть переглядiв: 1990