/Files/images/сова.jpg

Шановні учні, батьки, вчителі!

Новi безпековi реалii змінили не тільки учбовий процес в ліцеї, а й внесли зміни в план роботи шкільної бібліотеки. Бібліотека ліцею рекомендує деякі корисні для навчання та самоосвіти інформаційні ресурси, які допоможуть в навчанні, самоосвіті, а також спільно проводити час батькам та їх дітям.

/Files/images/книги камп.jpg

НМТ-2024

Тести минулих років

Енциклопедії, довідники, словники, наукові статті on-line

Тренажер з правопису української мови

Чат «На Урок»: спілкування із видатними постатями минулого

ChatGPT доступний в Україні: як зареєструватися для його використання

Електронні версії підручників

Інститут модернізації змісту освіти https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/
https://shkola.in.ua
https://pidruchnyk.com.ua/
https://pidruchniki.in.ua

З перелiком електронних версiй пiдручникiв для дистанцiйного навчання можно ознайомиться тут

/Files/images/кн дев.jpg

Шкiльне та позашкiльне читання,бібліотерапія

( Аудіокниги, цікаві Тelegram канали, зручні інтернет-ресурси, он-лайн книги,сучасна дітяча українська література, рекомендаційні списки літератури для різного шкільного віку)

/Files/images/музей.jpg

Онлайн-музеї

Музейний портал https://museum-portal.com/ua/museums
Національний музей історії України https://www.nmiu.com.ua /
Художній спадок Мариї Приймаченко
Меморіальний музей-садиба народної художниці Катерини Білокур

/Files/images/Інтернет 5.jpeg

Інтернет ресурси

для навчання,самоосвіти та відпочинку

Для вчителів

Для учнів

Для батьків

/Files/images/кален.jpg

Дистанційні заходи до знаменних дат

/Files/images/С 29 серпня.jpg До Дня пам'яті Захисників України.

Щороку 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

День пам'яті загиблих Захисників України

Презентація до Дня пам'яті загиблих Захисників України

До Дня Української Державності /Files/images/держав.jpg

День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Інформаційні матеріали до Дня Української Державності

/Files/images/вишиванки.jpg До Дня вишиванки

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

День вишиванки.Історія свята.

10 цікавих фактів про вишиванку.

Спадок нації. Документальний фільм до Дня вишиванки

До Дня матері /Files/images/мам день.jpg

Не дарма у світі створили особливе свято для вшанування мами — День матері. В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня.

День матері : історія та суть свята

/Files/images/єс.jpg До Дня Європи

У країнах Євросоюзу День Європи як символ єдності та миру на континенті відзначають 9 травня. Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді "наднаціональної спільноти".

Історія створення Європейського союзу

Історія створення Європейського союзу. Документальний фільм

До роковин Чорнобильської трагедії /Files/images/чорн.jpg

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним. Від гострої променевої хвороби у перші місяці після вибуху на Чорнобильській АЕС загинула 31 людина. У ліквідації наслідків аварії взяли участь близько 240 тисяч людей. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки – понад 600 тисяч.

Матеріали Українського інституту національної памяті по темі:

Найбільша техногенна катастрофа ХХ ст: Чорнобильська аварія

Національний музей Чорнобиль

Чорнобиль-які тварини живуть у зоні відчуження

/Files/images/Алч..jpg До Дня народження Х.Д. Алчевської

16 квітня 1841у Борзні, Чернігівщина народилась Христина Данилівна Алчевська (Журавльова) -українська педагогиня, організаторка народної освіти, дружина засновника м.Алчевськ Олексія Алчевського.У 1862 заснувала Харківську жіночу недільну школу. Офіційно її засновано у 1870, утримувала цю школу до1919.

«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України. Х.Д.Алчевська

Христина Алчевська- просвітителька народу

До Дня народження Т.Г. Шевченка /Files/images/Кобзар.jpg

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.

Віртуальна виставка присвячена Т.Г.Шевченку

Цікаві факти про Т.Г.Шевченка

/Files/images/сотня 1.jpg До Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні— пам'ятний день, що відзначається вУкраїні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідностіта увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиціу Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

Вшанування пам'яті Героїв Небесаної Сотні

Інформаційні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні Українського інституту національної пам'яті

До Дня народження Василя Каразіна /Files/images/Караз.png

До дня народження Василя Каразіна(1773, с.Кручик Харківська область – 1842) - український вчений, винахідник, громадський діяч. Засновник першого у східній Україні Харківського університету, автор численних відкриттів в галузі органічної та неорганічної хімії.

«Блаженний вже стократно, якщо випадок дав можливість зробити бодай найменше добро люб"язній моїй Україні…» (Василь Каразін)

Про Василя Назаровича Каразіна

Харківський національний університет ім.В. Каразіна

/Files/images/крути.jpg До Дня пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

"Крути: міф та реальність".Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті

До Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту /Files/images/холокост.jpg ..

Міжнаро́дний де́нь па́м'яті жертв Голокос́ту, International Day of Commemoration in memory of the victims of the Holocaust.— пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно—27 січня. Саме цього дня1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенаув Освенцімі.За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2млнлюдей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

"День в історії.День памяті жертв Голокосту"

/Files/images/дсоб.jpg До Дня Соборності України

День Собо́рності України—свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України«Про День соборності України» від 21 січня 1999 року №42/99. Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918р.— прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

До Дня Злуки Центральним Державним Кінофотофоно архівом України було створено цей документальний фільм, аби нагадати про один з найголовніших каменів в фундаменті нашої Незалежності.

До Новорічних свят та Різдва Христова ../Files/images/Дідух.jpg

Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят: заздалегідь готуємо подарунки, продумуємо як і з ким будемо святкувати. А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з'явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства....

Презетація на народознавчу тематику:традиції святкування Нового року та Різдва Христова в Україні та у друзів України.

Біла зимонька прийшла

Ми досі в це віримо! Дохристиянські традиції зимового циклу українських свят

Святий Миколай та Дід Мороз: хто є хто

/Files/images/мак.jpg До Дня пам'яті та примирення

Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Український інститут національної пам'яті.Друга світова війна: як ми пам'ятаємо

До вашої уваги " Рекомендаційний список літератури до Дня пам'яті та примирення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945" Зі списком літератури можна ознайомиться тут

Бабин яр:память на тлі історії. Мультімедійний проєкт

Меморіальний центр Голокосту "Бабин яр" .babynyar.org

Меморіальний комплекс"Дробицький яр" .http://www.drobytskyyar.org/

До Дня захисників та захисниць України /Files/images/День Захисника.jpg

День захисників і захисниць України—державне свято України. Що відзначається 1 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Українського козацтва, та Днем Української Повстанської Армії).

Історія армії Незалежної України

Голоси боротьби: до 81-річчя Української повстанської армії та Дня захисників і захисниць України презентація Інституту національної пам'яті

«Голоси УПА»: відеофрагменти усних свідчень упівців

Чому ніхто не знає про походження козаків?

/Files/images/мова укр.jpg До Дня української писемності та мови

День украї́нської писе́мності та мо́ви— свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні восени.За православним календарем— це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця— послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово

День української писемності та мови

Що таке українська мова? • Ukraïner

До Дня Гідності та Свободи./Files/images/дгс.jpg

День Гі́дності та Свобо́ди—свято в Україні, що святкується щороку21 листопада на честь початку двох революцій:Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності(акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи. Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року— лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України

21 листопада День Гідності та Свободи

"Іронія-зброя слабких" Україна відзначає День Гідності та Свободи

/Files/images/гер2.jpg До Дня Незалежності України

День Незале́жності Украї́ни— державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпняна честь ухвалення Акта проголошення незалежності Українита від'єднання від СРСР, що заведено вважати датою відновлення незалежної держави Україна.

"Таємниці Української Незалежності" – документальний фільм-розслідування..

«Історія України за 15 хвилин» – це анімаційне відео, яке коротко й доступно, але вичерпно розповідає понад тисячолітню історію українців на своїх землях.

"Країна починається з тебе" стаття присвячена історії свята

До Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 р.р./Files/images/голодомор.jpg

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановуютьпам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.Із здобуттям незалежності Україна пройшла великий шлях у прийнятті та усвідомлення наслідків Голодоморів, розкриття архівів й дослідження цього питання відкрило правду про злодіяння радянської влади як для українців, так і для всього світу.

Відео-екскурсія музеєм голодомора-геноцида 1932-1933 р.р.

Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору (анімаційний фільм)

Червоне намисто Короткометражна стрічка заснована на реальній історії життя 90-річної Антоніни Коваленко

/Files/images/День Землі.jpg До Всесвітньго дня Землі.

22 квітня світ відзначає Міжнародний день Землі. Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми. Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів. Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу.

Всеукраїнська екологічна ліга

" Земля наш спільний дім"

Міжнародний день Землі.

Онлайн-вікторини

Онлайн- вікторина " Літературна Харківщина" ч.1

Онлайн- вікторина " Літературна Харківщина" ч.2

Онлайн- вікторина " Літературна Харківщина" ч.3

Онлайн- вікторина " Видатні харків'яни" ч 1

Онлайн- вікторина " Видатні харків'яни" ч 2

Онлайн- вікторина " Видатні харків'яни" ч 3

Вікторина -гра "Вгадай українську казку по емодзі за 10 секунд"

Кiлькiсть переглядiв: 2402