/Files/images/image_dlyaroditeley.jpg

ВИХОВУЄМО ЛЮБОВ ДО ЧИТАННЯ

Дитина розвиває навички читання у дитячому садку і початкових класах школи. Однак любов до читання і звичка читати книги протягом усього життя формується вдома. Удома дитина проводить набагато більше часу, ніж у школі – і це найочевидніша причина, чому саме батьки повинні прищеплювати дитині любов до читання

Правила для батьків

1. Не навчайте того, з чим ви самі необізнані. Для правильного виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.

2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – виростити її для життя серед людей.

3. Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.

4. Не ставтесь до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.

5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість – ознака слабкості, демонстрація вашої невпевненості у собі.

6 Будьте послідовним у своїх вимогах, але пам’ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю..

7. Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.

8. Виключіть із своєї практики вислів: «Роби, якщо я наказав!» Замініть цю форму вимоги на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь»

9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями.Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні.

10. Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.

Посилання на теми сімейного читання та виховання

Стоп булінг.

Сайт присвячений проблемі булінга. Все по булінг та шляхи подолання проблеми. https://www.stopbullying.com.ua/ wym-1669113126131 wym-1669113220186

Тести для батьків

wym-1669112930816

Психологія батьківства.

Читання – справа сімейна

Шановні батьки, бабусі та дідусі! Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно розвивалася, пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом!

Приємного читання та спілкування у колі сім’ї! wym-1586940065407