Національно-патріотичне виховання

/Files/images/флаг и герб.jpg

Виховання в сучасній освіті займає особливе місце, адже сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. «Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання… Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості» - зазначено в Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості.

Патріотизм – це основа, головний критерій оцінки громадянськості, ступінь її розвиненості. Його змістом є почуття любові до Вітчизни, до України, відданість їй, народу, гордість за його минуле і сучасне, прагнення захистити його інтереси.

Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, національної свідомості є важливими пріоритетами середньої освіти. Шкільні бібліотеки долучаються до цієї важливої місії і різноманітними бібліотечними засобами, сприяють формуванню у підростаючого покоління патріотичних почуттів, національної свідомості, любові до України, інформаційної культури та обізнаності.

Гордість за свою землю, свій народ, а значить, і національна свідомість формується лише за умови, коли людина добре знає історію і культуру рідної держави.

Діяльність бібліотеки Харківського ліцею №141у сфері націонольно–патріотичного виховання здійснюється за такими напрямками:

• робота з учнівськими організаціями, читацьким активом бібліотеки ліцею ;

• інформаційно-бібліографічна робота;

• родинна робота ;

• культурно-масова робота;

• індивідуальна робота;

• краєзнавча робота;

• співпраця з дитячими та юнацькими бібліотеками.

Напрямки роботи бібліотеки К З " Харківській ліцей №141" з національно-патріотичного виховання

Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту. З цією метою в бібліотеці ліцею постійно організовуються книжково- ілюстровані виставки.

Виставка -триптіх в рамках місячника шкільних бібліотек
" Нездоланна Україна"
/Files/images/нездоланна 22.jpg
22.08.2023
/Files/images/IMG_6059.JPG
24.08.2023
До Дня Незалежності України

/Files/images/IMG_7513.JPG

Виставка народознавчої та краєзнавчої літератури.

/Files/images/Козак..jpg

14.10.2023
До Дня українського козацтва.
/Files/images/Соборність18.jpg
22.01.2024
До Дня Соборності України

/Files/images/Жнива скорботи.jpg

24.11.2023
Виставка літератури присвячена Голодомору
в Україні 1933-1932 р.р.

/Files/images/IMG_8683.JPG

07.11.2023
До Дня української писемності та мови.

Важливе значення в роботі нашої бібліотеки належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій виросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

З цією метою в бібліотеці ліцею проводяться різні масові заходи.

/Files/images/шевченко1.JPG/Files/images/шевченко 2.JPG

10.03.2021.

Захід, присвячений річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

/Files/images/7 чудес.JPG

04.12.2021

Усний журнал з використанням комп'ютерної презентації
" 7 чудес України".

/Files/images/малюнки Україна..jpg

12.02.2021

Конкурс малюнків на тему: "Моя рідна Україна"

В організації роботи по формуванню патріотичної свідомості важливе місце займає краєзнавча робота. Бібліотека постійно комплектується літературою про Харків і харків’ян, поповнюється книгами письменників Харківщини : Ніни Супруненко, Віктора Кулика, Анатолія Мірошниченко, Сергія Жадана.

/Files/images/Письм.jpg

18.10.2023

Книжкова виставка " Книги письменників Слобожанщини".

/Files/images/Місто долі.jpg

Краєзнавча полиця " Місто моєї долі - Харків"

Патріотичне виховання - це формування у молоді високої патріотичної свідомості, ідеї служіння Вітчизні, здатності до його збройного захисту, прищеплення гордості за українську армію, любові до української військової історії, збереження і примноження славних військових традицій. Героїко-патріотичне виховання – формування готовності до подвигу в ім’я Батьківщини.

Презентація книги
"З Україної в серці . Патріотична хрестоматія".- Х.:"Фоліо", 2014.-476с.

/Files/images/День Гідності.jpg

21.11.2021 День Гідності та Свободи

В шкільній бібліотеці відбулася презентація книги "Герої не вмирають". Матеріали пошуково-краєзнавчої роботи учнів та педагогів навчальних закладів Харківщини про земляків-воїнів, загиблих в зоні АТО /Укладачі Павелко І.В., Грицюта В.М. - Харків, 2017 рік.

/Files/images/нпв1.jpg

Постійно діючий куточок допризовника " Є така професія - Батьківщину захищати"

З учнями всіх вікових груп бібліотекарі ліцею проводять інформаційні години, тематичні бесіди по вшануванню державної символіки — Державного прапора України, Герба, індивідуальні бесіди з читачами. В бібліотеці сформовані тематичні плани читання з 1 по 11 клас, в яких рекомендована література народознавчої, історичної, патріотичної тематики.

/Files/images/букли1-11.jpg
Тематичні плани читання для учнів 1-11 класів.

Буклет "Рекомендаційний список літератури патріотичної тематики"

Патріотичне виховання – це планомірна виховна діяльність, у ході якої дитина поступово усвідомлює свою приналежність до родини, колективу, класу, школи, народу,це суспільна діяльність, яка формує ставлення людини до себе, до свого народу й Батьківщини. Це ставлення виявляється у відповідних почуттях, переконаннях, ідеях.

Патріотичне виховання має бути стрижнем роботи шкільних бібліотекарей, оскільки ми повинні виховати особистість, яка має почуття гордості за свою державу, сумлінно виконує громадські обов’язки, усвідомлює соціальні потреби Батьківщини та українського народу, любить близьких та рідних людей. Без цього людини не має обличчя, вона втрачає себе.

Патріотизм – це стиль життя . /Files/images/lдівчинка.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1090