Тарас Григорович Шевченко

/Files/images/taras_shevchenko.gif

З 6 березня по 6 квітня 2017 року в ЦНБ експонувалася книжково-ілюстративна виставка, присвячена вшануванню пам’яті видатного українського поета Т.Г.Шевченка. На виставці демонструвалося понад 120 видань. Виставка складалася із трьох розділів.
Перший розділ
під назвою „Земля, яку сходив Тарас...” розкриває місця, які пов’язані з життям і творчістю Т.Г.Шевченка. Такі місця є і в російських містах – Петербурзі, Москві, Горькому, Саратові, Оренбурзі, Орську, а також в Вільнюсі і Казахстані. Близько 100 населених пунктів, де побував Шевченко, налічують дослідники на Україні.
Другий розділ
присвячений річниці відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку у Харкові. Автор пам’ятника скульптор М.І.Манізер (1891-1966). Пам’ятник являє собою багатопланову композицію, кожна з частин якої проглядається поступово, в міру знайомства з монументом. В той же час пам’ятник сприймається як єдине ціле. На виступах архітектурної спіралі, що оточує одинадцятиметровий тригранний пілон з фігурою Шевченка, розмістилось шістнадцять динамічних статуй, які символізують безперервне зростання народної боротьби. Пам’ятник було відкрито 24 березня 1935 року у Харкові.
Розділ III „Світ шанує Шевченка”
розкриває освоєння Шевченкової творчої спадщини народами Європи та всього світу, перекладання, сприйняття інтерпретація його творів у різних країнах світу.

Web-версія "Кобзаря" Тараса Григоровича Шевченка в Бібліотеці Української Поезії.

Сайт Національного музею Тараса Шевченка у Києві.

Шевченківська енциклопедія

Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка

"Зі співом на вустах - проти життєвих бур і негод" - до дня народження Лесі Українки


Віртуальна подорож по рідному Харкову

Кiлькiсть переглядiв: 89