/Files/images/Austriamap.jpg

Австрія

Офіційна назва - Австрійська Республіка (Republic Österreich – нім. мова, Republic of Austria – англ. мова).

Географічне положення - країна розташована в південній частині Центральної Європи. Межує з Чехією (спільний кордон - 362 км), Німеччиною (784 км), Угорщиною (366 км), Італією (430 км), Ліхтенштейном (35 км), Словаччиною (91 км), Словенією (330 км), Швейцарією (164 км).

Площа території - 83,9 тис. кв. км.

Населення - 8, 375 млн. осіб (2010 р.).

Сусідні держави:

Німеччина, Італія, Ліхтенштейн, Словацька Республіка, Словенія, Швейцарія, Чеська Республіка та Венгрія.

Ландшафт:

Австрія лежить у південній частині центральної Європи і зайнята частково східними Альпами, - приблизно 2/3 території, а також Дунаєм. Завдяки своєму розташуванню країна є пунктом перехрещення транспортних доріг між великими європейськими економічними та культурними зонами. Австрійський ландшафт охоплює регіони високогір'я і середніх гір, а також горбисту місцевість та рівнину. Альпійське та Карпатське передгір'я, Віденський басейн та австрійська частина біля Панонської низовини на сході - найважливіші економічні зони та зони поселень. Найвища гора -Госгльокнер (3797 м), найважливіша річка Дунай, яка протікає країною довжиною близько 350 км.

Клімат:

Австрія знаходиться у межах зони помірного клімату. Клімат має перехідний характер від помірного, на який впливає Атлантика на заході, до континентального на сході. Кількість опадів вказує на суттєвий західно-східний спад і на зростаючі величини, з зростанням висоти. Різноманітність рельєфу та клімату зумовлює багаті флору та фауну. Австрія одна з найбагатших на ліси країн у Європі (46% від загальної площі).

Мови:

Державна мова німецька, іноземні мови особливо заохочуються.

Релігія:

Приблизно 78% австрійців є римо-католиками, 5% - протестанти, 4,5% населення мають інше віросповідання, 9% - невіруючі, 3,5% не дають ніяких свічень.

Валюта:

Євро ( з 2002р.)

Столиця - Відень (Wien) - 1,687 млн. осіб.

Інші великі міста: Грац (223 тис. осіб), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Інсбурк (114,7 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.).

Адміністративний поділ - 9 федеральних земель (Bundesland): Бургенланд (Burgenland), місто Відень (Stadt Wien), Верхня Австрія (Oberosterreich), Зальцбург (Salzburg), Каринтія (Karnten), Нижня Австрія(Niederosterreich), Тіроль (Tyrol), Форарльберг (Vorarlberg), Штирія (Steiermark), які поділяються на округи (Bezirk), округи - на громади (Ortsgemeinde).

Національне свято - 26 жовтня - День ухвалення австрійським парламентом Закону про постійний нейтралітет (1955 р.). Відзначається з 1965 року.

Державний прапор складається з двох червоних і центральної білої горизонтальних смуг. Червоний колір покликаний символізувати кров патріотів, пролиту в боротьбі за свободу і незалежність Австрійської Республіки. Білий - символ свободи, завойованої народом Австрії в результаті повалення монархічного режиму.

Державний герб

/Files/images/gerb.gif

Герб зображений у вигляді орла у вільному польоті, на голові якого золота башта міської стіни з трьома тризубами. У правій лапі орла - золотий серп, у лівій - золотий молот. Як сказано у законі від 1 травня 1945 р., ці предмети повинні символізувати співробітництво основних груп трудящих: робітників - (молот), селян - (серп) і буржуазії (башта міської стіни). З лап орла - символу свободи і незалежності країни - звисають обривки ланцюгів, що означають звільнення країни від гітлерівської окупації. Герб прийнятий у 1945 р.

Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, ОБСЄ, ЄС(1995), МВФ, ОЕСР(1960), РЄ(1956), ЕКА, ЕМС, МФЧХіЧП, ЗЄС та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 379