Графік консультацій шкільного психолога під час карантину


Коли потрібно звернутися до психолога

Поради вчителям

Чим зайнятися, коли нудно

Кінезеологічні вправи

Анті-паніка

Поради вчителям емоційна стабльність

Рекомендації МОЗ

Чим зайняти дитину під час карантину

Психогіієна

Рекомендації підліткам

Як не конфліктувати з родичами

Поважаємо особистісні межі

Арт-терапія на карантині

Корисні підказки

Тест про майбутнє

Навчання на карантині поради батькам

Методи ефективної взаємодії під час карантину.

COVID-19 зі своїми шаленими темпами розповсюдження породжує тривогу та невротизує суспільство. Перед людьми постає безліч завдань, продиктованих суспільством, з метою подолання хвороби. В їх числі є і самоізоляція.

Які ж особливості виникають під час самоізоляції?

1. Короткочасність тісної взаємодії: цілодобова комунікація триває короткий проміжок часу(21 день). Це обмеження накладає відбиток на характер спілкування і є умовою, яку слід враховувати при визначенні завдань діяльності.

2. Новизна, а отже стресогенність. Діти не ведуть звичний спосіб життя і переживають стрес. Причому це стосується не лише дітей, а й їх батьків.

3. Уповільнюється темп зміни різних видів діяльності, дні минають одноманітно, спостерігається висока емоційна напруженість комунікативного простору в родині.

Але існує багато маленьких хитрощів, які допоможуть впоратися з емоційним перевантаженням та пережити карантин без сварок:

1. Ігри:

- вчимося безпечно виявляти свої почуття та відчуття – гра «Маленькі капості».

Мета: прояв агресії соціально прийнятним способом. Можливість обговорити ситуації, коли виникає злість та образа.

Інструкція: Пограємо в «маленькі капості». Для цього вільно пересуваємося по кімнаті і робимо один одному «капості», наприклад, легко щипнути, полоскотати, смикнути за волосся тощо. Але не забуваємо, що «капості» повинні бути легкими та веселими.

- вчимося розслаблятися та краще відчувати своє тіло – гра «Обіймашки».

Мета: емоційне об’єднання родини, встановлення емоційного контакту через тілесні відчуття.

Інструкція: Зараз ми спробуємо обійнятись всі разом. Для цього спочатку обіймуться двоє людей, потім до них доєднається третій член родини, четвертий…

2. Книжки – допомогалочки: читайте разом книжки та отримуйте психологічну підтримку. Казки, фантастичні історії, хороші дитячі книжки… Будь-яка книжка є людяним способом переживання стресу, розповіддю про самовладання. Читач ідентифікує себе з героями літературних творів та шукає способи подолання труднощів.

3. Робіть разом щось власними руками. В мережі INTERNET є безліч сайтів, які пропонують покрокові інструкції з виготовлення поробок. Це ще один дієвий спосіб привнесення емоційного тепла в родину.

Отже, приємного спілкування!

Кiлькiсть переглядiв: 668