Указ Президента України № 31/2020 від 30.01.20 року
про оголошення 2020/2021 навчального року
Роком математичної освіти в Україні

/Files/images/teper-vse-of-c-yno-2020-2021-navchal-niy-r-k-bude-rokom-matematiki-v-ukra-n-prezident-p-dpisav-ukaz-1.jpg

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. №630-р "Про затвердження плану заходів щодо проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/21 навчальному році"

/Files/images/2020_2021_nr/kmu-mat-2020t.png

(ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ)

Обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики, забезпечення якісного вивчення математики, відкриття Музею науки – ці та інші заходи передбачено планом проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році, ухваленим Урядом 25 червня 2020 року.

План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Згідно з планом, упродовж навчального року 2020/2021 також передбачено:

• збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
  • впровадити курси «Логіка», «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1–11 класів;
  • провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
  • оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики. Упродовж червня-серпня 2021-го планують організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад – відкрити Музей науки.

Заходи Харківского ліцею №141
щодо відзначення року математики

/Files/images/rk_matematiki_/фото.jpg Участь у міській олімпіаді з математики
в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна:
30.01.2021 - для учнів 7-х класів
31.01.2021 - для учнів 8-11-х класів
/Files/images/2020_2021_nr/учит.року 2021.jpg Участь вчителя математики Решетняк М.М. у складі журі обласного етапу "Учитель року-2021"
/Files/images/rk_matematiki_/11.02.jpg Вайнштейн Артем,
учень 7-Б класу,
пройшов у ІІ тур міської олімпіади з математики
і посів ІІІ місце
/Files/images/rk_matematiki_/Рубльова 7.jpg /Files/images/rk_matematiki_/Рубльова 8.jpg/Files/images/rk_matematiki_/Рубльова 9.jpg
Рубльова Людмила Іванівна, вчитель математики,
провела відкритий урок з математики
"Додавання та віднімання десяткових дробів" у 5-В класі, на якому учні розв'язували завдання, пов'язані з глобальними екологічними поблемами нашої планети
/Files/images/2020_2021_nr/IMG-7e05a1cd20734f6ab32ba49226781adf-V.jpg Стратієнко Олександр, учень 11-А класу,
посів ІІ місце ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захистунауково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2020/2021 навчальному році (наукове відделення математики, секція "Прикладна математика). Тема роботи "Деякі методи розвязання багатокритеральних задач в геометрії та економіці". Науковий керівник - вчитель математики Решетняк М.М.
/Files/images/2020_2021_nr/emb.jpg Учсть учнів Харківського ліцею №141 в інтерактивному квесті знавців інформатики «IT Adventures» серед учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти м. Харкова