Повернутися до звичайного режиму

Клуб сімейного читання


/Files/images/1237759759_1.jpg

ВИХОВУЄМО ЛЮБОВ ДО ЧИТАННЯ

Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім`ї прищеплюються і любов до книги, отримання задоволення від процесу читання, звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї. Дитина відчуває духовну єдність із родиною тільки тоді, колі батьки усвідомлюють взаємозв`язок між розвитком молодшого покоління і освітнім рівнем старшого покоління.
Головна відмінність сімейного читання від інших його видів – класного, позакласного та домашнього – полягає в тому, що батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.
Ось чому я звертаюся до Вас, тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання, тільки Ви станете запорукою успішності ваших дітей, якщо надасте їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає бібліотека. Саме шкільна бібліотека має приміщення для проведення змістовного дозвілля родини, володіє інформаційним потенціалом для задоволення різноманітних інтересів усіх членів сім`ї, допоможе, порадить.
Але без Вашої зацікавленості, бажання та ініціативи ми не зрушимо з місця.

ВАША ДИТИНА І ЧИТАННЯ

Підказки для батьків: «так» і «ні»

ТАК

- Читайте своїм дітям у голос частіше: 20 хвилин читання щовечора або казка перед сном – це мінімальна необхідність.
- Читайте разом зі своєю дитиною 10 хвилин щодня.
- Читайте самі, показуючи приклад дитини.
- Дозволяйте дитини самостійно вибирати книги для читання: пригоди, казки, подорожі, фантастика – Найпопулярніші жанри. Книги про історію, географію, техніку, про комп`ютери також цікаві дітям.
- Заохочуйте дитину в її бажанні потримати, погортати, погратися з книгою.
- Потурбуйтеся про те, щоб у дитини вдома було багато яскравих книжок.- Регулярно відвідуйте з дитиною бібліотеку та книжковий магазин.
- Даруйте дитині книги.
- Заохочуйте дитину читати для інших членів сім`ї.
- Зробить читання дозвіллям.- Завжди хваліть дитину, якщо вона читає.

НІ

- Не переставайте читати дитині в голос, як тільки вона навчилася читати сама.
- Не примушуйте читати насильно.
- Не нав`язуйте книг за своїм смаком. Рекомендуйте їх. Переконуйте їх прочитати.
- Не примушуйте дитину «боротися з книгою», якщо вона дуже важка. Замініть її на більш легку.
- Ніколи не відмовляйте дитину від читання.
- Не змагайтеся з телебаченням у виборі часу для читання.
- Не очікуйте занадто швидких успіхів у читанні. НЕ критикуйте дитину, якщо вона намагається читати. Покращення настане скоріше, якщо ви будете заохочувати та підтримувати дитину.
- Не порівнюйте рівень читання дитини з братами, сестрами, іншими дітьми.

Правила для батьків

1. Не навчайте того, з чим ви самі необізнані. Для правильного виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.

2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – виростити її для життя серед людей.

3. Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.

4. Не ставтесь до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.

5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість – ознака слабкості, демонстрація вашої невпевненості у собі.

6. Будьте послідовним у своїх вимогах, але пам’ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.

7. Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.

8. Виключіть із своєї практики вислів: «Роби, якщо я наказав!» Замініть цю форму вимоги на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь»

9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями.Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні.

10. Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.

/Files/images/dog.JPG

Корисні посилання

Дітям і батькам. Книжки для спільних читань! ym-1669036102052w

Світ казок.Аудіокниги wym-1669114782380

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТКЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ wym-1669114329354

Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання wym-1669036222702

Кiлькiсть переглядiв: 1223