ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
"Харківський ліцЕЙ № 141
Харківської міської ради"!

УВАГА! Шановні батьки та учні! Навчання проводиться з використанням технологій дистанційного навчання у розділі "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ""

Комунальний заклад "Харківський ліцей №141 Харківської міської ради" є правонаступником Харківського ліцею № 141 Харківської міської ради Харківської області та перейменований відповідно до рішення 14 позачергової сесії Харківської міської ради 8 скликання від 25.01.2023 №335/23 "Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування закладів загальної середньої освіти" (в свою чергу Харківський ліцей №141 Харківської міської ради Харківської області, створений 2005 року, є правонаступником середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 141 м Харкова, яку було засновано в 1971 році).

/Files/images/2014/інформ.jpg

• Мова навчання - українська
  • Загальна кількість класів - 32
  • Загальна кількість учнів - 894
  • Загальна кількість вчителів - 58

Навчальний заклад має в своїй структурі загальноосвітні 1-6-ті класи з українською мовою навчання, спеціалізовану школу ІІ ступеня з поглибленим вивченням англійської мови (7-9 класи) та ліцей (10-11-ті класи) з профільним навчанням за суспільно-гуманітарним та природничо-математичним напрямами. Програма розвитку ліцею — це комплексний проєкт, який включає багато локальних та довгострокових колективних проєктів. Кожний з них розвиває загальну тематику діяльності ліцею. Програма комп’ютеризації та інформатизації ліцею направлена на виконання урядових рішень, широке та доцільне застосування інформаційних технологій. Заклад забезпечено двома кабінетами інформатики з сучасними комп’ютерами, підключеними до мережі Internet, ноутбуком та чотирма мультимедійними проєкторами, що дає змогу поширювати практику проведення уроків з їх використанням, частково імітуючи інтерактивні дошки.

/Files/images/2014/наука.jpg У 2010/2011 навчальному році ліцей став учасником проєкту "Навчання заради майбутнього — університетські кафедри у школах", який діє на підставі Меморандуму про спільну діяльність вищих навчальних закладів та шкіл міста Харкова. У рамках цього проєкту в ліцеї діють чотири університетські кафедри, створені на базі Харків­ського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди: кафедри хімії, екології і здоров'я людини, початкового навчання та кафедра історії України. Це дає змогу розвинути співпрацю науковців університету та ліцеїстів, долучити їх до останніх наукових розробок, відчути смак власної дослідницької роботи.

/Files/images/2014/кубок.jpg Відповідно наказу Міністерства освіти і науки України від 17.06.2013 № 776 "Про розширення бази для проведення дослідно-експериментальної роботи "Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів" на 2012—2019 роки" Харківський ліцей № 141 включений до переліку базових навчальних закладів. Учні ліцею - неодноразові призери і переможці конкурсів економічної тематики: Всеукраїнського турніру "Юних економістів", першого учнівського турніру з курсу "Фінансова грамотність", економіко-правових турнірів та конференцій на базі вищих навчальних закладів, Каразінського колоквіуму. Команда ліцею "Бізнес — сила" посідає призові місця на регіональному та всеукраїнському рівнях протягом 2010—2021 років.

/Files/images/2014/здоровя.jpg У ліцеї функціонує власна концептуальна модель навчального закладу — Школа культури здоров'я. Протягом останніх років колектив реалізує авторську програму "Через здоров'я до гармонії світу". Вона перед­бачає формування в учнів основ культури здоров'я, підвищення рівня фізичної та розумової працездатності школярів, навчальних досягнень, зменшення захворюваності всіх учасників навчально-виховного процесу через превентивну та просвітницьку діяльність як про­відний фактор корекції способу життя людини.

З 2013 р. ліцей є учасником Всеукраїнського превентивного проєкту "Зміц­нення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу у діяльності Шкіл, дружніх до дитини".

Вбачаємо майбутнє закладу в подальшій розбу­дові обраних напрямів діяльності, зміцненні педагогічного та учнівського колективу як єдиної родини однодумців, вихованні здорового, свідомого, громадсько-активного покоління.

61129 м. Харків,
вул. Бучми, 44-Є